Sık Sorulan Sorular

Dekoratif Kültür Taşları ve Dekoratif Kültür Tuğlaları hakkında bilmeniz gerekenler


Dekoratif Kültür Taşları ve Dekoratif Kültür Tuğlaları özel kalıplar ile üretilen ürünlerdir. İçeriğinde ki tamamen doğal malzemelerden ötürü Bir çok kaplama yapılabilen alanda uygulanabilmektedir.

Antalya Stones olarak bazı sorularınıza cevaplar vermek istiyoruz..


Kültür Tuğlası Ürünlerinde Sık Sorulan Soruları

1Kültür Taşı ve Kültür Tuğlası boyanır mı?
Kültür Taşı ve Kültür Tuğlası kalıplar ve içeriğinde ki özel harçlar boya ile karıştırılmak suretiyle üretilmektedir. Dolayısıyla sonradan boyanma ihtiyacı kesinlikle olmamaktadır. Ancak bazı durumlarda rengin değiştirilmesi istenmekte ve mat su bazlı boyalar ile tekrardan boyanabilmektedir.
2Dış Cephede Kullanıma Uygun mu ?
Antalya stones markası ile üretimini yaptığımız kültür taşları ve kültür tuğlaları dış cephe şartlarına uygun üretilmekte ve fabrikamız tarafından 20 yıl renk ve doku garantisi verilebilmektedir.
3Kültür Taşı ve Kültür Tuğlasının Kullanım alanları nereler?
Bu ürünler öncelikle binaların dış cephelerinde, iç mekan tasarımlarında, hotel restoran ve insan yaşamının olduğunu hemen her duvarda uygulanıp kullanılabilmektedir.
4Garanti süresi ne kadar? Renkler de solma olur mu ?
Fabrikamızda üretimini yaptığımız ürünler, kullandığımız avrupa demiroksit pigmentler, nevşehir bölgesinden gelen özel pomza,, 52.5 porlant çimentolar vb ürünler sayesinden minumum 20 yıl garantimiz altındadır.
5Kültür Taşı ve Kültür Tuğlasının temizliği nasıl yapılır?
Bu ürünler çok sık temizlenme ihtiyacı duymazlar, ancak zaman zaman tozlanabilmekteler. Bu durumlarda hiç bir kimyasal kullanmadan, sadece nemli bir bez, yada ucu yumuşak bir fırça ile temizlenmelidir.
6Kültür Taşı ve Kültür Tuğlası fiyatları nedir?
Bu soru çok merak edilen bir sorudur. Ancak bu soruya cevap verebilmek için bazı unsurların netleşmesi gerekmektedir. Şöyleki ; Seçtiğiniz model ve renk Uygulama yapılacak alan ölçüsü Seçtiğiniz ürünün, üretim aşamasında kullanılan hammadde kalitesi gibi pek çok unsur fiyatlandırma aşamasında devreye girmektedir.

Kültür Taşı Ürünlerinde Sık Sorulan Soruları

1Kültür Taşı nedir?
Kültür taşı, doğadan özenle toplanan taşlardan alınan kalıplarla, 52,5 porlant çimento, pomza, inorganik pigmentler vb malzemeler ile hazırlanan özel harçlarla üretilen kaplama taşlarıdır.
2Kültür Taşı Doğal taşlara oranla hafifmidir?
Kültür Taşları içeriğindeki hafifletilmiş agregalar sayesinde doğal taşlara oranla en az % 50 daha hafiftir.
3Kültür Taşları zararlı kimyasal içerirmi?
Kültür Taşları tamamen doğal malzemelerden üretilmekte ve içeriğinde hiç bir şekilde zararlı kimyasal malzeme bulundurmamaktadır. Yaşam alanlarımızda rahatla kullanılabilmektedir.
4Kültür Taşı nasıl uygulanır?
Uygulama konusunda işin uzmanı ekiplere ihtiyaç duyulmaktadır. Öncelikle kaplama yapılacak duvarın uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Sonrasında olivinstone marka fleks yapıştırma harçları ile duvara tek tek uygulanması yapılır. Derz li uygulamalarda sonrasında olivinstone marka granüllü fleks derz dolgular ile dolgu verme işlemi yapılır.
5Kültür Taşı kullanım alanları nerelerdir?
Kültür Taşı kullanım alanlarını şöyle özetleyebiliriz ; İnsan yaşamının olduğu her duvarda, binaların dış cephelerinde, salon oturma odası gibi bir evin hemen her duvarında, cafe restoran hotel gibi ortak yaşamın olduğu her yerde duvarlarda bu ürünler rahatlıkla kullanılabilmektedir.
6Kültür Taşı fiyatları nedir?
Bu soru sıklıkla karşılaştığımız bir sorudur. Öncelikle seçtiğiniz ürün, rengi, kaplama yapılacak alanın ölçüsü , ürünün kalitesi ve dış cephe şartlarına uygun olup olmadığı gibi bir çok soruya cevap vermek gerekir. Sonrasında firmamız en doğru fiyatlandırma yöntemini paylaşacaktır.

Dekoratif Kültür Taşları ve Tuğlaları hakkında bilmeniz gerekenler

 

Dekoratif Kültür Taşları ve Tuğlaları özel kalıplar ile üretilen ürünlerdir. İçeriğinde ki tamamen doğal malzemelerden ötürü Bir çok kaplama yapılabilen alanda uygulanabilmektedir.

Antalya Stones olarak, doğadan özenle topladığımız taşlar ve tuğlalar ile atölyelerimizde yaptığımız kalıplar ile üretime yapmakta ve Türkiye’de bir çok nokta da satışınız ve uygulamasını gerçekleştirmekteyiz.

Bu ürünler ile ilgili aklınıza takılabilecek bir çok sorunun cevaplarını bulabilmeniz adına derlediğimiz makalelerimizi inceleyebilir, müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla siparişlerinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

 

Antalya Stones firması olarak,

  • Doğal patlatma taşlar
  • Zemin kaplama taşları
  • duvar kaplama ürünleri 

Gibi zengin ürün gamımızdan seçim yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için : https://antalyastones.com/urunler/